Események

Alba Regia kórusfesztivál, Éneklő Ifjúság minősítés:
2024. április 26-28.
A 12. évfolyam ballagása:
2024. május 4.
A Diákönkormányzat napja a felső tagozaton:
2024. május 6.
A Diákönkormányzat napja a gimnáziumban:
2024. május 10.
Részvétel a Zenei Nevelésért Alapítvány hangversenyén:
2024. május 24. 18 óra
Az alsó tagozatosok akadályversenye a Sóstón:
2024. június 17.
A Diákönkormányzat napja az alsó tagozaton:
2024. június 18.
A 8. évfolyam ballagása:
2024. június 21. 10 óra
Beiratkozás a 9. osztályba:
2024. június 27. 9-12 óra
Tanévzáró ünnepély:
2024. június 28. 17 óra
Javító- és osztályozó vizsgák:
2024. augusztus 22.
 

Iskolapszichológus

Könyvtár

 

tankerulet logo

 

kap

 

kreta

 

iskolatej fejlec1

penz7

 

 

Iskolánk

 

"Kultúrát nem lehet örökölni, az elődök kultúrája egykettőre elpárolog, ha minden nemzedék újra meg újra meg nem szerzi magának."
/Kodály Zoltán/

 

Általános iskola

A Kodály Zoltán Általános Iskola és Gimnázium körzeti és városi beiskolázású ének-zene tagozatos általános iskola, valamint megyei és regionális hatósugarú zenei gimnázium. Az iskolaépület a vasútállomással szemben, autóbusszal jól megközelíthető helyen, a Béke téren található. 21 tanulócsoportban folyik az oktatás.

 Pedagógiai programunkban oktató-nevelő munkánk céljaként tűztük ki, hogy a diákjaink művelt emberré, szabad, gazdag személyiséggé, tisztességes, alkotásra és boldogságra képes emberré váljanak. Iskolánk fő működési elvének tartjuk, hogy  diákjaink biztos tudással, szilárd alapismeretekkel, jártasságokkal, készségekkel gazdagodjanak, de ehhez valami sajátos többletet adunk: a művészetek iránti fogékonyságot.

Iskolánk különleges értékének tartjuk, hogy az ének-zene órákkal, a hangszertanulással, a kórusénekléssel, a néptáncoktatással egy életre szóló, bensőséges kapcsolat alakul ki a zene világával, amely meghatározza a gyerekek személyiségének harmonikus fejlődését, megalapozza műveltségüket és kultúra iránti fogékonyságukat. Kodály szavaival élve: "Teljes lelki élet zene nélkül nincs. Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be"

Az általános tagozatra járó diákjaink is gazdagodnak a zene léleképítő, lélekszépítő hatásával.

Első osztályainkban integrált magyar nyelvi és irodalmi program alapján hangoztató - elemző - összevető módszerrel juttatjuk el diákjainkat az írás-olvasás birodalmába. E módszer és a szótagolás nemcsak a jó olvasástechnikát biztosítja, hanem a helyesírási készséget is megalapozza. A gyerekek nyugodt tempóban, egyéni ütemben sajátíthatják el a tudnivalókat.

Idegen nyelvet (angol, német) 4. osztálytól heti 2 órában, 5. osztálytól emelt óraszámban tanulnak a gyerekek. Korszerű gépek segítségével már 3. osztálytól tanórákon ismerkedhetnek a számítástechnika alapjaival.

Az alsó tagozaton matematika, rajz, néptánc, német nyelvi szakkörök adnak lehetőséget a képességek kibontakoztatására.
A 8. osztályosoknak felvételi előkészítőt tartunk matematikából és magyar nyelvből. Az ének-zene iránt érdeklődő tanulóink felvételi vizsga nélkül folytathatják tanulmányaikat iskolánk gimnáziumában.

Fontos feladatunknak tartjuk a hátrányos helyzetű, lassabban haladó, tanulmányi nehézségekkel küzdő tanulók segítését, felzárkóztatását.

Gyermekeink a testnevelésórákon úszás- és korcsolyaoktatásban is részesülnek. Az iskolai sportkörökön az alábbi lehetőségek közül választhatnak: röplabda, kosárlabda,  játékos sportfoglalkozás. A gyógytestnevelést, gyógyúszást igénylő gyermekekkel saját, képzett pedagógusunk foglalkozik.

Pedagógusaink lelkiismeretes, igényes munkája és a sokoldalú képzés eredményeként tanulóink nemcsak a zene területén öregbítik iskolánk hírnevét. Kiemelkedő sikereket érnek el matematikai, történelmi, irodalmi, képzőművészeti, idegen nyelvi, természettudományos és sportversenyeken, vetélkedőkön.

Hagyományos rendezvényeink színesítik iskolánk életét. Így a Kodály Zoltán Napok,  a karácsonyi templomi hangverseny, a városi néptánc találkozó, a városi és megyei szépkiejtési és olvasóverseny, a megyei környezetvédelmi vetélkedő,  a szülők-nevelők bálja, a madarak és fák napja. Iskolánk a házigazdája és rendezője az Alba Regia Nemzetközi Gyermekkórus Fesztiválnak és a Fehérvári Ének Országos Ifjúsági Kórustalálkozónak. Kórusaink rendszeres közreműködői városunk és megyénk kulturális és társadalmi rendezvényeinek. Hazai és nemzetközi fesztiválok, hangversenyek szereplői.

 

 Gimnázium

A Kodály Zoltán Általános Iskola és Gimnázium a közép-dunántúli régió egyetlen ének-zenei tagozatos középiskolája. Tanulóink az ének-zenét heti 4 órában tanulják. A karének órarendi óra. A gimnázium énekkarai nagy hagyománnyal rendelkező koncertező együttesek. Nemzetközi kórusfesztiválok, versenyek, rádiófelvételek közreműködői.

A kötelező érettségi tantárgyak mellett ének-zenéből is lehet vizsgát tenni. Választható idegen nyelvek: angol, német, olasz. E nyelvek tanítása emelt óraszámban történik, mely lehetővé teszi a középfokú nyevvizsgára való felkészülést. A számítástechnikai ismeretek elsajátítását korszerű gépek segítik. A számítógépeket délutánonként ingyenesen használhatják tanulóink. A kiscsoportos oktatás keretében működő reál és humán fakultáció a közismereti tantárgyak anyagának elmélyítését és bővítését szolgálja. Végzett diákjaink jó eséllyel felvételiznek az ország bármely felsőoktatási intézményébe. A zenei tagozatos gimnazisták közül sokan hangszeren is tanulnak a városi zeneiskolában. Több év tapasztalata mutatja, hogy a nem zenei pályára készülő diákok a bölcsész, jogász, nyelvész, műszaki karokat célozzák meg. A zene iránt elkötelezettek többsége a tanárképző főiskolák ének-zene vagy szolfézs tanári, illetve karvezető szakára jelentkezik.

 

Jelentkezési feltételek:

- közös írásbeli felvételi vizsga (magyar nyelv és matematika)

- ének-zene szóbeli felvételi vizsga (lapról olvasás, dallamdiktálás, népdaléneklés)

Vidéki tanulóink számára a kollégiumi elhelyezés biztosított.

 

Iskolánk kórusai:

Iskolánk különleges értékének tartjuk, hogy a gyerekekben a kóruséneklés által egy életre szóló bensőséges kapcsolat alakul ki a  zenével. A különböző évfolyamok megismerhetik egymást, figyelhetnek egymásra, hiszen a kórus színvonala attól is függ, hogy milyen az összmunka.

Iskolánkban hét különböző kórus működik:

 

Legkisebbek kórusa (2-3. osztály)
Kórusvezető: Polgár Zoltánné

 

Kicsinyek kórusa (4-5. osztály)
Kórusvezető: Kapásné Lévai Edit

 

Bárdos Lajos gyermekkar (6-8. osztály)
Kórusvezető: Kneifel Imre 

 

Kodály Zoltán leánykar (9-12. osztály)
Kórusvezető: Feke Mariann

 

Kodály Zoltán vegyeskar (9-12. osztály)
Kórusvezető: Kneifel Imre

 

Pausa kamarakórus (9-12. osztály)
Kórusvezető: Borbás Károly

   

Fehérvári fiúkar
Kórusvezető: Kneifel Imre

 

akadalymentes ikon

OM azonosító

Iskolánk OM azonosító száma:

      030046

Partnerintézmény

partner

Alapítvány

Kérjük, támogassák iskolánk alapítványát!

Az alapítvány adószáma:
 
19095279-1-07
 
Az alapítvány számlaszáma:

16200247-10005879

Ezekkel az adományokkal Önök is segíteni tudják diákjaink tanulmányi versenyeken és  kórusfesztiválokon való részvételét; oktatási eszközök, bútorok vásárlását; erdei iskolák és nyári táborok szervezését. 

Hit- és erkölcstan oktatás

MZMSZ

Magyar Zeneiskolák és Művészeti Iskolák Szövetsége

 

mzmsz

Tehetségpont

 tehetsegpont

Határtalanul

hatartalanul

szfvar logo

 

megvalosult

.